У цій статті:
Американські розміри взуття – як їх правильно вибрати?
У всьому світі використовуються різні системи вимірювання. Стандартною мірою розміру взуття в Європі, за винятком Англії, є „Paris point”, створена в середині XIX століття французами. В Україні, однак, також часто зустрічаються американські розміри – не лише одягу, а й взуття. Але як їх правильно розуміти?
Різноманітні нумерації і системи вимірювання можуть бути великою перешкодою для тих, хто купує взуття. Якщо Тобі також цікаво, який американський еквівалент Твого розміру – рекомендую прочитати цю статтю!
Американська таблиця розмірів – як її розуміти?
Система вимірювання, що використовується в США, бере свій початок у середині XIX століття. Хоча вона заснована на англійській лінійній мірі, відрізняється від оригіналу тим, що шкала починається з 3 дюймів і 11/12, а не 4 дюймів. Передбачалося, що американські розміри повинні були поєднувати французьку та метричну системи. Існують напіврозміри, різниця між якими становить 4,233 мм, а найбільший загальнодоступний розмір — 14.
Таблиця американських розмірів жіночого взуття
Таблиця американських розмірів чоловічого взуття
Таблиця американських розмірів дитячого взуття
Як вибрати правильний розмір взуття?
Правильно підібраний розмір взуття – це гарантія його комфортного використання. Однак, варто пам’ятати, що різні виробники взуття можуть використовувати різні розміри. Тож на що, крім розміру, слід звернути увагу при виборі омріяної пари?
Перший спосіб підібрати найкращий розмір взуття — виміряти довжину та ширину устілки у Твоєму улюбленому взутті. Використовуючи цей спосіб, не вибирай занадто зношене взуття – устілка в них може не відповідати розміру взуття.
Другий спосіб — обвести стопу на аркуші формату А4, а потім, як і в першому випадку, виміряти контур між крайніми точками по довжині і ширині. Знаючи довжину стопи і таблицю розмірів – гарантовано, що обереш правильний розмір взуття.
Порада експерта
Для ще кращого підбору взуття, до отриманого результату додай 0,3-0,5 см. Це оптимальний запас, який забезпечує ще більший комфорт під час носіння взуття.
Оригінальний текст статті переклала та пристосувала для потреб блогу evzuttya.com.ua Наталія Фірак.