У цій статті:
7 фактів про бренд Reebok, яких ти не знав
Бренд Reebok – справжній ветеран спортивного одягу та взуття, адже існує на ринку з 1890 року. З тих пір багато чого змінилося: від назви та логотипу до юридичної ситуації. Дізнайся 7 цікавих фактів про цю британську компанію.
Чи знаєш Ти, що спортсмени, які бігають у взутті бренду, стали натхненням для фільму, який отримав Оскар?
Reebok була першою компанією, яка представила на ринку взуття з шипами
Історія Reebok починається наприкінці XIX століття. Тоді британський бігун Джозеф Вільям Фостер заснував сімейну компанію J. W. Foster and Sons Limited для виробництва переважно спортивного взуття. Компанія прославилася тим, що першою почала використовувати шипи у взутті для бігу для кращого зчеплення з поверхнею. Незабаром їх почали використовувати і у виробництві футбольних бутсів. Якщо Тобі цікаво, як вибрати взуття для бігу та футбольні бутси, прочитай інші статті блогу.
Взуття для олімпійців
Компанія J. W. Foster and Sons Limited швидко завоювала репутацію серед спортсменів – у тому числі професійних. Настільки, що на Олімпійських іграх 1924 року в Парижі в них виступали два британських бігуни – Ерік Лідделл і Гарольд Абрахамс. Обидва, до речі, перемогли своїх конкурентів – Лідделл здобув золоту медаль у бігу на 400 метрів (побивши при цьому світовий рекорд), а Абрахамс тріумфував у забігу на 100 метрів.
Підготовка спортсменів до Олімпійських ігор лягла в основу фільму 1981 року “Вогняні колісниці”. Фільм отримав чотири “Оскари”, в тому числі за найкращий фільм.
Назва “Reebok” походить від… антилопи
Гаразд, але коли Reebok насправді став Reebok? У 1958 році онуки Фостера Джеффрі та Джозеф заснували дочірню компанію J. W. Foster and Sons Limited – Mercury Sports. Незабаром після цього дві компанії об’єдналися під назвою Reebok, яку ми знаємо і до сьогодні. Що насправді означає це слово? На мові африкаанс це назва виду антилоп, сірого рідбока.
Чи знаєш Ти, що…? Назва Reebok була взята зі словника, який Джозеф Фостер виграв у дитинстві на перегонах.
Складна історія логотипу Reebok
Логотип Reebok змінювався аж… 11 разів з моменту заснування компанії до 2014 року. Починався він як напис із зображенням назви компанії, а поруч – прапор Великої Британії. Важко було б більш очевидно підкреслити британське походження бренду.
Однак у 1986 році британський прапор був замінений на три пересічні криві (дві темно-сині та одна червона), а над ними – слово “Reebok”. Через десять років бренд почав справжні експерименти: змінився колір логотипу, зникли написи, логотип і шрифт. У 2014 році світ побачив логотип з мінімалістичним написом “Reebok” і трикутником поруч. Наразі бренд використовує кілька версій логотипів.
Саме бренду Reebok ми повинні завдячувати за перше спортивне взуття для жінок
Напевно, сьогодні немає жодної жінки, яка б не мала у своєму гардеробі хоча б однієї пари спортивного взуття. Однак не всі знають, що компанія Reebok була першою, хто випустив взуття, розроблене спеціально для жінок. Кросівки Reebok Freestyle були випущені в 1982 році. Рішення випустити спортивне взуття для жінок було правильним, оскільки компанія передбачила захоплення аеробікою, яка панувала в моді у 1980-х роках.
Взуття Reebok носять знаменитості
Снікерси Reebok вже багато років цінують не лише шанувальники вуличного одягу, а й знаменитості. Джіджі Хадід, Емілі Ратайковскі, Різ Уізерспун та Джо Джонас були сфотографовані у взутті Reebok у повсякденних ситуаціях. Білі снікерси цього бренду також були серед улюбленого спортивного взуття ікони стилю принцеси Діани.
Колаборації Reebok
Протягом багатьох років бренд Reebok регулярно співпрацює зі знаменитостями або фільмами. Безумовно, варто згадати співпрацю Reebok з британською іконою стилю та модельєром Вікторією Бекхем, а також з американською співачкою Карді Бі. Також надзвичайно популярною є колаборація Reebok з кіновиробництвом, наприклад, з анімаційним дитячим серіалом “Свинка Пеппа” або колекція у співпраці з серіалом “Паперовий будинок”.
А Ти вже маєш у своїй колекції взуття Reebok? Широкий асортимент цього бренду знайдеш на evzuttya.com.ua.
Оригінальний текст статті переклала та пристосувала для потреб блогу evzuttya.com.ua Наталія Фірак.